Ja a meditácia

Čo vedie človeka k tomu, že začne s meditáciou? Môže to byť logické rozhodnutie alebo náhoda, ale na začiatku musí prísť moment objavenia samotného faktu, že niečo ako meditácia existuje.

Mala som to šťastie, že som sa s meditáciou zoznámila celkom náhodne, no pritom hneď intenzívne. Vďaka organizácii Peace revolution som s meditáciou začala v roku 2012. Spomínaná platforma spája mladých ľudí na celom svete za účelom naučiť ich používať meditáciu ako nástroj budovania individuálneho vnútorného aj vonkajšieho mieru. Môžete začať s ich self-development programom, ktorý trvá 42 dní a je plne dostupný online. Viac než mesiac budete praktizovať meditáciu a učiť sa o sebarozvoji, myslení a správaní. Ak vydržíte, máte možnosť prihlásiť sa na jeden z ich “fellowshipov” v Belgicku alebo Thajsku.

Presne to sa prihodilo mne – najprv som absolvovala 5 – dňový intenzívny kurz v belgickom mestečku Lede, ktorý pozostával z meditačnej praxe a teórie o mysli, tele a filozofii života, všetko vyučované thajskými budhistickými mníchmi. Bol to zážitok na celý život, rovnako s dopadom na celý život. Môžete si pozrieť ako to prebiehalo tu.

O rok na to som prešla výberom k thajskému fellowshipu a v júni 2014 som cestovala na ostrov Koh Yao Noi v Thajsku. Dvojtýždňový pobyt je rozšírením 5 – dňového európskeho fellowshipu a je o to náročnejší, že sa odohráva v celkom inom prostredí, než na aké ste zvyknutí. Niečo viac sa dočítate na SME alebo tu (text je v angličtine).

Toto je moja cesta k meditácii, ale vaša môže byť iná. Možno si prvýkrát prečítate niečo na tomto blogu, možno začnete praktizovať spolu s nejakou skupinou vo vašom meste alebo nájdete množstvo článkov a videí dostupných na internete. Je ich čoraz viac, pretože čoraz viac ľudí objavuje pozitívne výsledky, ktoré meditácia prináša. Je v podstate jedno, ako začnete, dôležité je iba to, že  začnete a tieto pozitívne výsledky zažijete na vlastnej koži. Veľa šťastia. 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Joga, meditácia a nepretržité hľadanie dokonalosti.

%d blogerom sa páči toto: